/home/rasytojai/domains/rasytojai.lt/public_html/wp-content/themes/rasytojai-theme/single.php on line 25
" class="text-uppercase fw-bold small">Atgal į sąrašą

Rašytojos Vidmantės Jasukaitytės sesers debiutas: jautri ir šviesi knyga apie vaikystę

2021 spalio 21 d.

Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla išleido Virginijos Jasukaitytės autobiografinių interpretacijų knygą „Gyvenimas yra laimė“. O kaip autorei kadais yra sakęs tėvas – „Gyvenimas, dukrat, yra duotas, ir tu pats čia nieko nepakeisi, nepasiginčysi. Jis kaip knyga, jau parašyta, tik mums duota skaityti“ p. 143.

„Gyvenimas yra laimė“ – tai literatūrinis V. Jasukaitytės debiutas. Pasaulis matomas vaiko, paauglės akimis, atskleidžiami šeimos, aplinkos veiksniai, formavę jos ir sesers, rašytojos signatarės Vidmantės Jasukaitytės, gyvenimo pasirinkimus, nuostatas. Per konkrečius šeimos gyvenimo epizodus išryškinamos bendros žmonių vertybės, turtingas kultūrinis ir dvasinis paveldas, pasaulio visumos samprata.

Virginija Jasukaitytė gimė ir augo Pumpučiuose (Šiaulių raj.). 1977 m. baigė Vilniaus universiteto Filologijos fakultetą, kur studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą. Nuo 1980 m. dirbo Lietuvos knygų rūmuose, vėliau – Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Knygos autorė – viena iš Lietuvos nacionalinės retrospektyviosios bibliografijos rengėjų.

Visas Rašytojų sąjungos leidyklos knygų naujienas rasite www.rsleidykla.lt